Interneto puslapio peržiūrų skaičius

2014 m. balandžio 5 d., šeštadienis

Nėra jokių mokslinių įrodymų, kad autizmą sukelia vakcinos, rašo SAM

Labai džiaugiuosi, kad pagaliau apie autizmo problemas pradėjo rašyti pati Sveikatos apsaugos ministerija ir, ko gero, ateityje man nebereiks to daryti. Ir tekstas labai aktualia tema - apie skiepus. Nors šiame tinklaraštyje prieš keletą metų jau buvo apie tai rašyta, vis dėlto verta pakartoti.

Visą pranešimo tekstą galima perskaityti čia: http://www.sam.lt/index.php?3311010429# 

Rekomenduoju perskaityti iki galo, nes gale - pats įdomumas apie "namų kino tyrimus", kurie leidžia nustatyti pirmuosius autizmo požymius, kai tėvai dar jų nepastebi, o vaikas - dar nepaskiepytas.

Tokių tekstų mūsų sveikatos apsaugos institucijos turėtų rašyti kuo daugiau. Ypač apie pačių skiepų prigimtį, sudėtį, poveikį imunitetui, galų gale apie patį imunitetą - kas tai yra ir kaip saugo organizmą. Nes dabar esančią apytuštę informacijos erdvę užima rusiški interneto filmukai apie skiepų "žalą", ir juokingiausia, kad yra daugybė žmonių, kurie tiki tais neaišku kieno ir kokiais tikslais sukurtais filmais labiau negu šalia esančiais ir dirbančiais mūsų medicinos specialistais.

2014 m. balandžio 2 d., trečiadienis

Gera naujiena autistams, vyresniems nei 18 metų

Šiandien, balandžio 2 dieną, kuri kartu yra ir tarptautinė autizmo supratimo diena, Sveikatos apsaugos ministerija turbūt neatsitiktinai paskelbė naujieną Raidos sutrikimų turintiems suaugusiems nereikės rašyti „svetimų“ diagnozių. Visas pranešimo tekstas čia: http://www.sam.lt/go.php/lit/Raidos-sutrikimu-turintiems-suaugusiems-nereikes-rasyti-svetimu-diagnoziu-/4672/1

Naujoji diagnozės nustatymo tvarka įsigalios nuo kitų metų sausio 1 d., bus naudojama Klinikinė autizmo vertinimo skalė (CARS). Ištrauką iš šios skalės anglų kalba pavyko rasti čia:  http://oreilly.com/medical/autism/news/diag_tools.html#CARS


Iš tiesų tai yra Childhood Autism Rating Scale (CARS), bet tyrimais nustatyta, kad ji tinka ne tik vaikams, bet ir paaugliams bei suaugusiems asmenims: http://www.jaacap.com/article/S0890-8567(09)65474-5/abstract Galbūt tinka ir Aspergerio sindromui, kadangi jis yra toks pat autizmo sutrikimas, tik "gerai funkcionuojantis" ir sunkiau pastebimas.