Jau senokai buvau pasižadėjusi parašyti apie maistą. Bet vis atidėliojau, nes nesu nei gydytoja, nei profesionali kulinarė, o be to, labai sunku ką nors įtikinti daryti kitaip negu liepia (reklamuoja) mėsos, pieno, alkoholio ir farmacijos pramonė.
Todėl paprasčiausiai rekomenduoju perskaityti šiandien pasirodžiusį straipsnį apie ajurvedą:
http://www.grynas.lt/gyvenimas/ekomedicina-mityba-pagal-ajurveda-kol-nepasitustinote-nevalia-ir-pusryciauti.d?id=54909819#a_emb_132810461529730_55.
Ne aš jį rašiau, taigi ir pretenzijų nepriimu :))) Vis dėlto aš laikausi būtent čia išvardintų taisyklių ir jau ketvirti metai nė slogos normalios nesu turėjusi. Tiek pat laiko nebevalgau ir mėsos - o mano kraujas tinkamas donorystei (vadinasi, melas, kad mėsa būtina, tik reikia žinoti, kuo ją pakeisti; pvz., galima paskaityti čia: http://www.jogosmityba.lt/receptai). Tiesa, prieš mėnesį skaudėjo galvą, tai skausmą labai greit numalšino pora šaukštelių svogūno sulčių, sumaišytų su trupučiu medaus (jokio paracetamolio ar ibuprofeno!!!). Beje, ilgai vartojant, svogūno sultys su medumi mažina kraujospūdį. Ir dar daug ką galėčiau papasakoti...
Tekstus apie ajurvedą nėra lengva skaityti, šių žinių įsisavinimas yra ilgas procesas, galintis užtrukti ne vienerius metus - skaitant tuos pačius ar naujus tekstus, dalyvaujant seminaruose ir... po truputį keičiant savo požiūrį.
Norėčiau šį tekstą tik truputį papildyti. Kažkada paprašiau ajurvedos gydytojo dr. Partapo Chauhano išdėstyti savo nuomonę apie tai, kaip autizmo sutrikimus galėtų palengvinti senoji indų medicina. Štai jo atsakymas:
"Autizmas ir kiti – dėmesio ir aktyvumo, bipolinis – sutrikimai kyla dėl netinkamos proto būklės. Pasak ajurvedos, šiuos sutrikimus sukelia silpna sattva energija. Sattva – tai proto veiklos savybė, atsakinga už proto aiškumą, o prote vyraujanti sattva lemia sveiką jo būseną. Kadangi už proto veiklą yra atsakingos smegenys, žema sattva, nurodanti, kad protas nesveikuoja, gali lemti cheminius ir biologinius pokyčius smegenyse. Žema sattva taip pat parodo, kad dominuoja kitos dvi proto būsenos – rajas ir tamas energijos.
Rajas dominavimas sukelia nerimą, nekantrumą, agresiją, hiperaktyvumą, potraukį kokiems nors negatyviems poelgiams. Tamas dominavimas sukelia sąmyšį, tingumą, manijas, depresiją ir nesugebėjimą suvokti tiesą. Rajas ir tamas savybių dominavimas ir sukelia tokias problemas kaip bendravimo, komunikacijos įgūdžių nebuvimas ir nelanksti rutina.
Ajurveda gali padėti žmonėms, kenčiantiems nuo vadinamųjų nepagydomų sutrikimų. Gydymu siekiama padidinti sattva ir sumažinti rajas bei tamas. Tam skiriami augalinės kilmės preparatai, reguliuojantys smegenų cheminius procesus. Specialios panca karma (valomosios) procedūros padeda atpalaiduoti protą ir atkurti normalią biologinę smegenų būseną. Be to, asmeniui rekomenduojama valgyti „satvinį“ maistą – švarų, natūralų, organinį, vegetarinį, taip pat klausytis atpalaiduojančios muzikos, naudoti kvapų terapiją, gyventi natūralų gyvenimo būdą, vengti streso. Tokiems pacientams taip pat teikiamos nuolatinės konsultacijos, kaip atsikratyti neigiamų požiūrių į pasaulį (plg. kognityvinė elgesio terapija - Ž.A.). Patirtis rodo, kad dauguma šių pacientų yra normalūs, tačiau pasaulis „nėra normalus“, ir todėl išeina, kad jie elgiasi neįprastai. Jie nepritampa prie šio pasaulio, todėl mato jame tik negatyvius dalykus. Taip pat aš pastebėjau, kad dauguma pacientų, turinčių sutrikimų, stengiasi į pasaulį reaguoti abejingai, o tada jiems priklijuojama protiškai sutrikusių etiketė. Tačiau iš tikrųjų šie žmonės dažniausiai yra geri ir subtilūs (nieko neapgaudinėja, neišnaudoja), tai pasaulis yra sutrikęs. Šios tiesos atskleidimas įkvepia juos ir tampa gydymo dalimi. Dvasingumo didinimas taip pat padeda įveikti šiuos sutrikimus."
Jeigu visa tai, ką čia perskaitėte, jums nuskambėjo kaip visiška nesąmonė, vadinasi, jūs dar nepasirengę tikriesiems savo sveikatos pokyčiams :)
Paskutinė pastraipa - itin grubi argumentacijos klaida.
AtsakytiPanaikintiTai argumentuokite kitaip...
AtsakytiPanaikinti"Jeigu visa tai, ką čia perskaitėte, jums nuskambėjo kaip visiška nesąmonė, vadinasi, šie patarimai - ne jums." O ten, pas jus - argumentas prieš žmogų.
AtsakytiPanaikinti